Bebeğinizin hassas cildini alerjik reaksiyonlara karşı koruyun

Bebeğinizin hassas cildini alerjik reaksiyonlara karşı koruyun

Bahar ayları alerjik reaksiyonlar nedeniyle bebeklerin hassas cildinde önemli sorunlara neden olabiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan N. Mamur, bu dönemde de  bebeğinizin cildine değen ürünlerin içeriğine ve  ürünlerin pH değerine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Cilt, birçok hayati işlevi yerine getiren ve içinde bulunduğu durumlara ayak uydurma yeteneği olan karmaşık bir organdır. Ciltte ve onun koruyucu bariyerinde oluşabilecek dengesizlikler, bebek cildinde hasara, bulaşıcı hastalıklara ve cilt hastalıklarına yol açabilir. Ayrıca cilt, bebeğin bedenine açılan ilk kapı olduğu için maalesef genel sağlığını da tehlikeye atabilir.

Bebeklerin cildi alerjik reaksiyonlara daha açık

Bebeklerin cildinin yetişkinlerinkinden en az üç kat daha ince olduğunu hatırlatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan N. Mamur, bu nedenle alerjik cilt reaksiyonlarının daha kolay gerçekleştiğinin altını çiziyor. Bebeğin cildi için uygun ürünler kullanılmadığında cildin pH’nın bozularak daha da inceleceğini anlatan Dr. Mamur, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Cilt inceldiğinde madde emilimi daha kolay olacağından egzama gibi alerjik cilt reaksiyonları da artar. Bebeklerde egzama; kızarıklık, şişlik, acı, ısı artışı gibi belirtilere neden olabilir. Ayrıca  egzamatik reaksiyonların bulunduğu bölgelerde bakteriyel ve mantar enfeksiyonları kolaylıkla gelişebilir, hatta bazen ciddi ağrılar yapan açık cilt yaraları da görülebilir. Bu nedenle bebeğinizin cildi için kullanacağınız tüm ürünlerin pH değerine dikkat etmeli, 5.5 pH değere sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ürünler pH 5.5 değeri ile cildin asit örtüsünü koruyarak kuruluk, iritasyon ve alerjik reaksiyonları önler.”

Hassas cildini tahrişe ve çevresel etkilere karşı koruyun

Etkinliği klinik ve dermatolojik olarak test edilen Sebamed Baby ürünleri, zengin içerikleri ve cildin doğal koruma örtüsü ile aynı pH değerine sahip olması sayesinde bebek cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor. pH 5.5 değerine sahip yumuşak el ve vücut temizlik barı Sebamed Baby Kompakt,  sabun ve paraben içermeyen formülü ile cildi temizlik sırasında kuruluğa karşı koruma sağlıyor, cildi besleyip nemlendiriyor, rahatlatıyor. Koruyucu yağlı formüle sahip Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, panthenol ile zarar görmüş cildi etkili şekilde yatıştırıp hızla rahatlatırken, her bez değişiminde kullanıldığında bebeğinizin cildine ihtiyaç duyduğu bakımı sağlıyor. Yumuşak formülüyle doğduğu günden itibaren bebeklerin saç bakımını en etkili şekilde tamamlayan Sebamed Baby Yenidoğan Şampuan, yüksek cilt toleransı sayesinde kuruluk ve tahriş riskini azaltıyor, bebeklerin cildini nemlendiriyor.  İçerdiği papatya ekstresiyle ciltteki iltihaplara ve tahrişe karşı etki gösteren Sebamed Baby Losyon ise cilt tarafından hızla emilerek bebeklerin narin cildi için kuruluğa karşı yumuşak bir koruma sağlıyor.